Gotowanie z pasją


Podobno najlepszymi kucharzami świata są mężczyźni, ale czy to prawda? Faktem jest, że mężczyzna wygląda bardzo seksowanie w kuchennym fartuszku, gdy kroi warzywa i gdy pichci romantyczną kolację dla żony, czy dziewczyny. Może coś w tym być, że są w tym najlepsi, ale coś tu się za tym kryje. Kobieta od najmłodszych lat uczona jest gotowania i dlatego, gdy to mężczyzna gotuje wzbudza zainteresowanie, bo jeśli się za to zabiera, to naprawdę musi to lubić. Prawda jest taka, że gotować każdy może, trochę lepie lub trochę gorzej, a wszystko zależy od tego, jak, kiedy i dla kogo.
Gotowanie może być pasją i dla wielu takie jest. Jednak samotne gotowanie nie jest już taką frajdą dla nikogo, bo nie może się podzielić z nikim swoimi wyczynami. Dlatego, gdy już mamy kogoś dla kogo będziemy gotować, nasze posiłki przeradzają się w artystyczne działa kulinarne. No, może nie wszystkie, ale coś w tym jest.

Gotując dla całej rodziny, często bywa tak, że ta artystyczna nuta w naszej kuchni znika, na rzecz szybkości, łatwości i przyzwyczajeniu do tradycyjnych posiłków. Trzeba się mocno nagimnastykować, żeby w kuchni, ze zwykłego rodzinnego obiadu powstały jakieś artystyczne dziwy kulinarne. Kłopot jest też z małymi dziećmi, które notorycznie grymaszą, że czegoś nie lubią, tamtego nie znoszą, a czegoś jeszcze innego nigdy nie wezmą do ust. No cóż, wtedy najcierpliwsza mama da sobie spokój i gotuje tylko ulubione dania dla całej rodzinki, bo przecież można zwariować, gdy się gotuje osobno dla dzieci i osobno dla męża, żeby było artystycznie. Na szczęście jest mnóstwo pomysłów, na ciekawe posiłki dla dzieci, które wyglądają śmiesznie i przypominają postaci z bajek, jakieś zwierzątka, czy coś innego. Na takie posiłki dzieci się godzą bez zbędnego mruczenia. Zajączek przygotowany z marchewek i innych warzyw jest o wiele atrakcyjniejszy niż zwykła surówka, której dzieci bardzo nie lubią, bo jest „zdrowa”. Taki już los wszystkich mam, dlatego trzeba nastawić się pozytywnie na gotowanie z pasją nawet najmniejszych posiłków. A gdy już mamy totalnie dość gotowania zawsze można wybrać się na romantyczną kolację, którą ktoś przygotuje dla nas. Jest wtedy dużo przyjemniej, a restauracja kraków ma mnóstwo pyszności i dla każdego znajdzie się coś dobrego.