Prezentowe szaleństwo i co mają z tym wspólnego rowery Hello Kitty?


Wielkimi krokami zbliża się czas uszczęśliwiania dzieci prezentami, o których marzą już od dłuższego czasu. Oczywiście Dzień Dziecka jest jednym z najbardziej oczekiwanych przez nasze pociechy dniem w roku, oprócz Mikołaja, Gwiazdki i urodzin. Te kilka dni w ciągu roku zawsze wzbudzają silne emocje u dzieci, a jeszcze silniejsze u rodziców, którzy muszą wydać pewną sumę pieniążków, aby spełnić oczekiwania swoich dzieci, co do upominków. W dobie ciągłego manipulowania dzieci przez media różnymi bajkami, każde dziecko pragnie niecierpliwie dostać zabawkę, która najczęściej związana jest z aktualnymi trendami, a także z ulubionymi bajkami i filmami dla dzieci. 

No cóż, jest to nieuniknione, aby w końcu dziecko otrzymało taki prezent, ponieważ niestety wiąże się to z zazdrością o zabawki innych dzieci. Czasem nie warto walczyć z tymi małymi marzeniami, bo radość dziecka jest ogromna, gdy otrzyma taki prezent. Dziewczynki uwielbiają dostawać lalki Barbie, które mają coraz wymyślniejsze stroje i  dodatki. Lalki są kochane przez dziewczynki w każdym wieku, a ich ilość w sklepie przerasta wszelkie wyobrażenie o nich. Można kupić lalki osobno, a można też kupić z całą garderobą, a także innym wyposażeniem, takim jak meble czy akcesoria do włosów.  Niektórzy błędnie myślą, że z chłopcami jest łatwiej, przecież oni to tylko samochodziki. Tak do końca to nie jest prawda, ponieważ i oni narażeni są na wpływ bajek, co wiąże się z kupowaniem superbohaterów, a także innych postaci z bajek z super mocami. Z prezentami dla dzieci jest duży problem, bo czasem, gdy mamy dobre intencje to prezent może się nie spodobać, a dziecko nie potrafi ukryć zawiedzionej minki.

 Doskonałym pomysłem na prezent dla dziecka są książeczki i bajeczki, które może sobie samo czytać, albo może czytać rodzic. Dzieci wbrew pozorom, że czytelnictwo jest na niskim poziomie uwielbiają czytać, a żeby zainteresować dziecko czytaniem, to właśnie od najmłodszych lat musimy je uczyć kontaktu z książką. Powinno się czytać małemu dziecku już od najmłodszych lat, bo to rozwija jego wyobraźnie i pozytywnie kształtuje jego wiadomości o otaczającym go świecie. Maluchy poznają w ten sposób dużo słownictwa, z którymi nie miałoby do czynienia w codziennym życiu, bo przecież kangur czy słoń to zwierzęta egzotyczne, i dopóki nie zobaczy ich w zoo, to pierwszy raz usłyszy to słowo w bajeczce. Tak jest z wieloma słowami, a wartość książki jest nie oceniona. 

Oprócz intelektualnego rozwoju naszego dziecka, wsparcie idzie od strony prezentów, które mogą rozwijać ruchową aktywność dziecka. Z tym jest podobnie, jak z książkami, od najmłodszych lat dzieciaczki powinny mieć kontakt z rowerem, piłką czy innymi rzeczami, które będą aktywować nasze pociechy do ruchu. Biorąc pod uwagę zbliżający się nieuchronnie Dzień Dziecka, a po nim już tylko wakacje, można by zakupić w prezencie rower albo deskorolkę czy rolki, które mogą uatrakcyjnić ten czas. Idąc z  duchem trendów, które obecnie panują zawsze może to być rower Hello Kitty…